| alicegril a întrebat:

happy Am 15 ani si vreau sa incep sa imi ingrijesc tenul, doar ca am incercat de la mai multe firme de pe piata dar fac alergie de la ele...Imi puteti da cateva idei despre ce as putea folosi?(ceva natural)

P.S:am tenul mixt

Răspuns Câştigător
| Cameliaa12 a răspuns:

Buna,
Incearca produsele La Roche Posay si citeste si:
-
- http://www.frumusele.ro/......ehnici/122
- http://www.frumusele.ro/......nul-tau/10

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta, ingrijirea tenului e simpla: apa si un sapun lichid pentru ten, ceva foarte simplu folosite seara si cand este extrem de frig o crema protectoare gen Nivea (dar daca sunt sub -10 grade). Nici un alt produs nu se pune pe fata.

| BiuL a răspuns:

Alege produse destinate tenului sensbil, fara parfum, coloranti si mai ales fara alcool! (scrie chestiile astea pe ambalaj)

| Hieer a răspuns:

Zic eu ...ca ar trebui sa te ''mentii'' doar pe produsele unei firme atat daca esti alergica. Poate asa tenul tau se va ''invata'' si nu vei m-ai avea alergie.