| Feelings a întrebat:

Cum as putea sa`mi ingrijesc tenul NATURAL?

6 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Sa folosesti uneori masti pentru fata facute in casa de tine in functie de tipul tau de ten ca nu ai spus ce tip de ten ai.Sa te speli cu un sapun cat mai natural,pentru copii daca nu gasesti altul,sa te demachiezi infiecare seara, sa eviti cat poti machiajul, adica sa te demachiezi cand esti acasa.Eu uneori imi fac o masca cu iaurt, pun iaurt mai slab pe fata, il las sa se usuce si apoi ma clatesc.Mai sunt si alte masti cu fructe, miere.Iti poti pune felii de castraveti sau te stergi cu o felie, hidrateaza.Sa speli castravetele bine si-l cureti de coaja.Inainte de a folosi alte masti trebuie sa stii ce tip de ten ai.

| CARMENCITA a răspuns:

Sa folosesti uneori masti pentru fata facute in casa de tine in functie de tipul tau de ten ca nu ai spus ce tip de ten ai.Sa te speli cu un sapun cat mai natural,pentru copii daca nu gasesti altul,sa te demachiezi infiecare seara, sa eviti cat poti machiajul, adica sa te demachiezi cand esti acasa.Eu uneori imi fac o masca cu iaurt, pun iaurt mai slab pe fata, il las sa se usuce si apoi ma clatesc.Mai sunt si alte masti cu fructe, miere.Iti poti pune felii de castraveti sau te stergi cu o felie, hidrateaza.Sa speli castravetele bine si-l cureti de coaja.Inainte de a folosi alte masti trebuie sa stii ce tip de ten ai

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Incearca mastile de fata naturale. Cauta pe internet. Am si un exemplu:

Rade 1 mar si pune-l intr-un bol. Apoi amesteca [,] cu niste miere astfel incat devine mai cleios asa. Apoi prinde-ti parul cu o bentita si aplica-ti pe fata continutul boluli (cat intra pe fata ta, nu sa curga). Stai 15 minute linistita cu masca pe fata, intinsa in pat si cu un prosop sub cap ( daca vrei sa nu se pateze lenjeria de pat). Apoi, cu apa, indeparteaza masca aceea. Tenul tau va fi apoi foarte curat.
Succes!

| LifeIsMyColor a răspuns:

Paii cu masti de genul : o lingurita de smantana, o lingurita de miere si putina zeama de lamaie. Hidrateaza si calmeaza tenul :]. Iti mai poti face tot felul de masti din fructe acum ca tot a venit vara;]. Daca ai nevoie de mai multe detalii da add la me.cooki3;]. Bafta!

| gabi1994 a răspuns:

Tai niste castraveti si ii pui pe ochi laughing)))))

| gabi1994 a răspuns:

Tai niste castraveti si ii pui pe ochi laughing)))))