| Anonim0100 a întrebat:

Buna,TPU! Am auzit si eu de: ceara de par,gel,fixativ, spuma dar de "pudra" de par? asta ce vrea sa mai insemne?

Funda

Mersii anticipat!

Răspuns Câştigător
| chayennik a răspuns:

Cred ca te referi la pudra pentru volum..Sau poate te referi la samponul uscat.O sa-ti explic ambele chestii. Pudra pentru volum se foloseste (exact cum spune si numele) pentru volum. Dupa ce se tapeaza parul se adauga putina pudra la baza ca sa reziste si sa aiba volum.Samponul uscat se gaseste la tub si odata aplicat are consistenta pudrei de talc.Prelungeste spalarea parului cu o zi. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pudra de par este pur si simplu un sampon pe care il aplici la radacina parului si absoarbe excesul de sebum.

| Anonim0100 explică:

Multumesc mult!

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Pudra de par este pentru volum, o masezi in scalp pentru a crea volum si este foarte eficienta fara sa deterioreze parul deoarece nu trebuie sa il mai tapezi sau sa folosesti fixativ care in timp usuca parul. http://1.bp.blogspot.com/......CF5764.JPG