| lululica a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi pentru a slabi sau de o cura foarte usoara, rapida si eficienta(si sa nu pun la loc ce-am slabit).Am 1.61m si sunt fata.In privinta sportului:merg de doua ori pe saptamana la dans sportiv si am o ora de sport la scoala(rar apuc sa ma duc la inot). Astept raspunsurile voastre, iar cele mai bune va primi fundita!:d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai multe alimente sanatoase si mai putin grase. De asemenea, cat mai putine alimente ce contin colesterol si grasimi!

In acelasi timp te-as sfatui sa te apuci de alergat, sau exercitii cardio. Sunt cele mai bune in arderea grasimii si te ajuta mult sa slabesti intr-un timp relativ scurt!

O zi buna!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

" de o cura foarte usoara, rapida si eficienta", asa ceva NU EXISTA

Slabirea ( ca sa te si mentii ) este un proces LENT si GREU.

Sa slabesti fara efort e ca si cum ai vrea sa conduci o masina fara benzina

| LauraEU a răspuns:

In primul rand dietele nu ajuta la slabit, adica mananci un timp sanatos si dupa ce slabesti mananci normal si din nou te ingrasi...Trebuie sa iti schimbi stilul de viata! Nu trebuie sa mananci doar fructe si legume, de la fructe si legume chiar devii o leguma, nu mai ai putere. Dar nu manca nici fast food pana nu mai poti.1 data pe saptamana un hamburger merge..mananca 5 mese pe zi si de fiecare data putin. Si ai grija ce mananci poti manca si niste cartofi naturi cu carne alba. piept de pui.Un iaurt.Dar nu manca paste si orez..In schimb fa 1 ora de sport pe zi. de ex. mergi cu bicicleta, e si distractiv, alergi in timp ce asculti muzica, mergi la inot, nu lua liftul, mergi pe scari, sari coarda in timp ce te uiti la tv. Sper ca ai avut chef sa citesti toate astea :* Succes!

| LaviniaAC a răspuns:

Sa sari peste mese e cea mai mare greseala! Sorteaza cu atentie sfaturile pe care le primesti, pentru ca nu sunt intotdeauna de la profesionisti. Iti recomand sa mananci cat mai rar carbohidrati (paine si tot ce contine faina, cartofi, orez, dulciuri si sucuri). Bea 1, 5 litri de apa pe zi. Mananca carne, legume, lactate si seminte, rareori fructe. O sa te simti mai bine happy Iti recomand, pentru ca faci si miscare sa intri pe blogul meu, in special la categoria suplimente. Vorbeste cu parintii tai si vezi ce ti-ai putea lua. Pentru alte informatii te astept pe site. Consultant nutritie, Lavinia B.

| xAudCulorix a răspuns:

Mananci legume - fructe dimineata, amiaza ceva mai consistent si seara nimic si fa in continuare sport.