| Anaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU

Am niste lanturi cercei care s-au inegrit unde sa le bag sa se albeasca inapoi sa nu m-ai fie negre? Fundita scuzati categoria cred ca e cea mai vizionata

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca sunt din argint poti sa le freci cu pasta de dinti sau cu bicarbonat sau sa le lasi cateva ore intr-un pahar cu cola sau otet si vor fi ca noi. Daca sunt gablonturi, tinichele lasa-le asa pentru ca daca le speli sau le faci ceva o sa arate ca dracu.
Si tine minte, bijuteriile din argint sau tinichelele nu se tin niciodata in cutii de lemn pentru ca se fac urate de la umezeala...

| Soryn2244 a răspuns:

Incerci cu benzina da incet incet dacca nu bagi in sulfat de cupru(albastru)sau in baie de crom

| Alexandrughita a răspuns:

Daca sunt de argint le poti pune in apa cu bicarbonat, de asemenea stiu ca sarea curata destul de bine, dar sa le freci o periuta