| Uza a întrebat:

Am o crema si o lotiune de la Avon pentru puncte negre si le am de un an, nu scrie termenul de expirare pe ele...si as vrea si eu sa stiu cat dureaza aceste produse? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| zxcxzxc a răspuns:

Termenul de valabilitate este de doi ani de la data fabricatiei! astept fundita

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Cam 1 an de la data deschiderii.
Uita-te daca nu apare un fel de cutiuta mica deschisa pe ambalaj, daca scrie in interiorul ei 6, 12 sau 24 M [ ar fi nr de luni in care poti folosi produsul].
happy

| TilaTequila a răspuns:

Se pot folosi 3 ani de la data deschiderii