| Adelina906 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare cam stupida; voi ce sampon folositi? toti imi spun sa am un sampon stabil, dar toate ma tenteza sa le cumpar, cred ca am vreo 6 in baie? deci voi ce folositi? a dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu trebuie deloc sa ai un sampon stabil, dimpotriva, samponul trebuie schimbat cam la 3 luni, dupa perioada asta nu mai are efectul dorit asupra parului. Dupa cum ai observat poate, pana si producatorii le schimba periodic, scot "formule" noi tot timpul. Asa cum ti-au spus si ceilalti, depinde ce par si ce scalp ai, fiecare se impaca mai bine cu un produs sau cu altul si fiecare agreeaza un anumit tip de par. Eu de exemplu nu ma impac cu nici unul laughing Am facut o alergie groaznica de la un pantene prov si dupa ce le-am incercat pe toate celelalte fara niciun rezultat am ajuns sa folosesc din cele profesionale, care se pot cumpara de la saloanele de coafura. Deci daca nu te deranjeaza si nu ai probleme, foloseste ce vrei si cand vrei, dupa cum ai chef sa-ti stea parul - mai "razboinic", mai cuminte sau dupa ce aroma ai chef sa mirosi cand te speli happy

6 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Eu folosesc un sampon de la Kallos de cateva luni si nu m-as mai desparti de el. Este special pentru par gras si mi se pare ca mi se potriveste cel mai bine. Dar in acelasi timp folosesc si un balsam cu extract de catina de la Regina (parca). Important este sa iti gasesti samponul care ti se potriveste, dar la fel de important este sa il schimbi dupa o perioada de timp pentru ca scalpul sa nu se 'invete' tu acel sampon iar atunci cand vrei sa il schimbi sa nu mai porti.

| JustMusic a răspuns:

Pai eu cred ca am incarcat toate sampoanele posibile, am probleme cu matreata, un timp am folosit garnier fructis, dupa schuma iar acum vidal si vad ca e destul de ok, aste sunt cele care au dat rezultate la mine.

| LolaLollita a răspuns:

Eu folosesc douahappy
Primul e un sampon pentru par vopsit de la Kallos, imi plac mult produsele lor (folosesc si masca de par Kallos si ulei de par Kallos). Pentru parul vopsit e foarte bun.
Al doilea este Head'n Shoulders Menthol, foarte bun impotriva matretii si racoritor in acelasi timp.

Acum depinde mult de scalpul tau, nu ni se potrivesc tuturor la fel. Eu la majoritatea sampoanelor fac matreata. Cu aceastea imi e cel mai bine! big grin

| Irinami21 a răspuns:

Eu folosesc de la Pantene smug! mdaa si e bun..si ca balsam am unu de la Oriflame (am uitat cum se cheama laughing ) Depinde si ce fel de scalp ai

| gabyella a răspuns:

Eu am aceiasi problema ca tine.De fiecare data cand vad un alt sampon m-i se pare ca e mai bun ca cele pe care le am.Acum folosesc Garnier, dar va veni o zi cand m-i se va parea altul mai bunlaughing

| Annk15 a răspuns:

Sincer, eu folosesc sampon Dove si dupa folosesc un balsam de par de la Garnier big grin.Mie una imi face parul foarte fin si matasos.Si eu atunci cand folosesc alt sampon de ex :head and shoulder parul meu o ia raznalaughing prinde foarte mult volum..acum depinde de par big grin eu una iti recomand dove si balsam Garnier, sau daca nu vrei dove balsamul incearca-l e foarte bun :* sper ca te-am ajutat. Funda? :*