| Laurosa a întrebat:

Am o intrebare... Oare e inregula sa speli bratarile pandora cu pasta de dinti?

Răspuns Câştigător
| Adrian7art a răspuns:

Da.fără probleme!

10 răspunsuri:
| Adrian7art a răspuns:

Fără apă...il stergi cu o cârpă uscată

| Adrian7art a răspuns:

Sau apă fierbinte și bicarbonat.

| Laurosa explică (pentru Adrian7art):

Mersii

| Laurosa explică (pentru Adrian7art):

Ai mai incercat?

| Adrian7art a răspuns (pentru Laurosa):

Nu..incerci tu și imi spui si mie. happy
Bineînțeles..incălzești apa(100/150ml) să fie fierbinte (nu e nevoie să fiarbă) o retragi de pe foc...adaugi o linguŕiță de bicarbonat scufunzi argintul în recipient si astepti 20-30min.
Apoi le stergi cu o cârpă moale..sau dacă persistă negrul cu periuța cu pastă de dinți apoi uscate cu cârpa.
Cu plăcere.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, pasta de dinti e foarte eficienta dar NU cu o periuta de dinti pentru ca se vor zgaria si vor arata rau.

| Adrian7art a răspuns (pentru Laurosa):

Aaa..am uitat să-ți spun. dacă se strică mai rău ..ai posibilitatea să... iți cumperi altele. happy

| Justme1997 a răspuns:

Am spalat asa cercei Pandora și totul a fost ok.

| Laurosa explică (pentru Adrian7art):

Tu faci misto de mine

| Adrian7art a răspuns (pentru Laurosa):

Nuuu..era doar la modul ironic. happy
Nu-ti face griji ce ti-am recomandat este ok.
Offf..nu mai poți face o glumă.happy