| idontgiveafuck2344 a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare si sper sa raspunda cineva.
Bun deci vreau sa pictez un tricou simplu cu niste acuarele normale si apoi sa pun folie de calc si sa dau cu fierul de calcat ca sa nu se duca la spalat.
Stiti cumva daca se duce chiar daca dau cu fierul de calcat?
Daca de duce la spalat ce alte culori pentru material? :*
Mersi
Ofer funda big grin

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa il faci tu acasa neaparat exista niste markere speciale pentru textile, nu trebuie sa te chinui cu folii si fier de calcat

| idontgiveafuck2344 explică (pentru suntserios):

Dar markerul se intinde la spalat

| suntserios a răspuns (pentru idontgiveafuck2344):

Am zis sa cauti markere speciale pentru textile

| idontgiveafuck2344 explică (pentru suntserios):

Da alea...Se intind la spalat tongue

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Ceea ce spui tu este un procedeu prea complicat. Poti comanda tricouri personalizate (cu pictura ta sau un desen care iti place) sau daca insisti sa il pictezi chiar tu, sunt vopsele speciale pentru textile. Sunt multe tricouri si haine hand made pictate de cei pasionati.

Uite un site de unde poti sa comanzi:

http://www.picturaonline.ro/culori-pictura/culori-textile.html

| Silent3025 a răspuns:

De ce te chinui asa? sa inteleg ca te pricepi la pictura? picteaza pe o coala si mergi cu ea la un centru de foto imprimare pe tricou personalizata sa-ti imprime pictura ta pe tricou.Cred ca poti face asta si online scanezi pictura, le trimiti si ei iti trimit prin curier tricoul cu pictura ta pe el.(Stiu o sa fie copie de pe pictura dar si sa stea pictura ta pe tricou doar pana la prima spalare...)