| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:*:* am o mare problema: vreau sa imi fac un tatuaj pe ceafa vreau sa fie micut gen ceva scris de mana si habar nu am ce sa imi fac stiu ca ar trebui sa fie ceva semnificativ si as vrea ceva un citat frumos astept sugestii de la voi pooop si cea mai frumoasa sugestie primeste funditaaa :*:*

Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Bwna:*pai...un aligator-In occident, atat aligatorul cat si crocodilul sunt simboluri ale voracitatii destructive si agenti ai razbunarii divine.Amandoua reptilele nu ezita in a considera oamenii ca pe o hrana.

2. tatuajul apei-Tatuajele reprezentand apa sunt foarte populare si cu o origine straveche pe cuprinsul intregii lumi.
Incepand cu anticii, lumea a fost considerata ca fiind alcatuita din 4 elemente de baza : apa, focul, pamantul si aerul.Atat in occident, cat si in orient, exista diverse simboluri asociate celor 4 elemente, corespunzatoare unor emotii sau stari afective.

3. tatuajul arborelui-Arborii au o bogata istorie simbolica in multe culturi, de la pomii si florile de cires in Japonia, la copacii aflati in centrul miturilor creatiei ale celtilor si norvegienilor.In unele traditii africane si asiatice, miturile nasterii lumii povestesc despre oameni atarnand de ramurile arborilor, asemenea unor fructe care, odata coapte si culese, capata viata.
Buddha a ajuns la iluminare in decursul meditatiilor sale stand sub un copac Bodhi.

4. tatuajul aripilor-Grafica unui tatuaj reprezentand o aripa sau mai multe simbolizeaza zborul, si, intr-o perspectiva mai larga, evadarea din marginirea existentei pamantesti catre libertatea nelimitata a spiritului.

5. tatuajul armelor si gloantelor--Acest tip de tatuaje este inzestrat cu un simbolism letal, mortal, semnificand cel mai adesea puterea si violenta.

si uite niste linkuri cu poze:

http://www.peteava.ro/id-65913-tatuaj-pe-ceafa
http://www.codrosu.ro/......entru-gat/

funda.sper ca ty-am fost de folos!:*:X:)

5 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Mi se pare cea mai mare tâmpenie să vrei un tatuaj, dar să nu ştii cu ce. Ar trebui să-ţi pui ceva PERMANENT în piele doar dacă chestia pe care o reprezintă e al dracul de importantă pentru tine, după ce te-ai gândit un an - doi şi ştii sigur că nu o să regreţi mai târziu. Chestia asta nu am spus-o eu, au spus-o profesioniştii (bine, fără cacofonii şi alte greşeli), deci dacă vrei un tatuaj doar ca să pari mai interesantă/sexy/whatever renunţă, tipa.

| yasser25 a răspuns:

Poti sa-ti faci un penis!

| brandiburu a răspuns:

Poti scrie "sunt atat de naiva incat o sa ma scriu pe mana si, peste cativa ani, o sa platesc o gramada de bani si o sa ma doara ca naiba doar ca sa-l scot pentru ca o sa se intinda aiurea si o sa se stearga culoarea".

Alege tu tipul si marimea fontului. Dar poate te razgandesti.

| purplestar9494 a răspuns:

E cam idioata idea alta nu ai?

| loveyounewyork a răspuns:

Eu ti-as propune un tatuaj in forma de animalul LEU.care sa insemne ca orice ti se va intimpla in viata aceasta, tu vei lupta ca un leu.bafta.