| roxystomp a întrebat:

Am o mica problema. In 2 saptamani am banchetul de a-VIII-a.(probabil acum credeti ca o sa ma plang ca nu imi gasesc rochie). Din contra, am 2 rochii si nu stiu pe care sa o aleg. Una este fara bretele, crem, acoperita cu dantela. Cealalta este fix opusul. Este fara maneci cu decolteu in V(nu foarte mare). In partea de sus e acoperita cu paiete verzi-albastrii(gen cum sunt alea de la pauni) iar in jos este neagra si facuta cu un material aspru(cred ca e tul). La ambele am accesorii. Acum trebuie doar sa aleg: Rochia eleganta si delicata, sau cea indrazneata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cea cu care te simti tu cel mai bine.
Eu zic ca cea mai indrazneata s-o alegi.
Mie dupa descrierea ta, aia imi place mai mult.
Te pup!

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ambele. Noi asa am facut.

Pana la ora 12 noaptea, cand se fac pozele, filmarile, eu mai stiu ce cu profesorii, o iei pe cea eleganta.

Apoi te schimbi in cealalta si gata, asa, pentru dans.

Sper sa te ajute.

| danielaxyz a răspuns:

Eleganta intotdeauna face senzatie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cea elegantă, si ce pantofi porti cu toc s au fără? Si citi cm au tocurile multumesc.

| Inela a răspuns:

Buna!
Eu as alege-o pe prima, insa depinde si in care te simti mai bine, mai comod, si nu in ultimul rand, care se potriveste mai bine figurii tale!
Bafta :*

| cameliagalateanu a răspuns:

Imbraca-te cu fiecare tinuta in parte (rochie, pantofi, tot tacamul).
Da drumul la muzica, danseaza, aseaza-te, ridica-te, mergi, apleaca-te, fandeaza-te, etc.
Poarta fiecare tinuta macar 1 ora si vei sti care va fi cea buna.
Iti spun ca dupa cateva ore de stat intr-o tinuta iti dai seama de minusurile si plusurile fiecarui accesoriu in parte.
Mult succes!

| nalexuta a răspuns:

Si eu am banchet peste 2 saptamani, si eu ar trebui sa aleg din 3 rochii +inca 2 de la matusa mea si eu mi-am ales-o pe cea mai eleganta, si multe colege de ale mele au cumparat rochii elegante.Ps:daca esti mai slabuta si mai lunga in picioare, merge cea eleganta, stiu de la matusa mea care are experienta in asa ceva. funda?

| IdkDiana a răspuns:

Parerea mea e sa porti rochia indrazneata.