| anonim_4396 a întrebat:

am o placa de par de la Babyliss, am dat in jur de 2 mil jum pe ea, imi indreapta parul chiar foarte bine, insa imediat cum transpir putin mi se increteste tot, se umfla si ba chiar arata mai rau ca inainte sa il indrept!
Sau daca il prind in coada se face la fel de urat! De coc nici nu mai se pune problema ca devine si mai cret decat e natural laughing)
Am parul ondulat, aspru, fara forma, cu multe fire rebele care stau in toate directiile. Vreau sa imi iau alta, ce placa mi ati recomanda pentru tipul meu de par?
Pretul nu conteaza prea mult atata timp cat placa e buna.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ORice de la Ramington, sunt cei mai buni pe partea de placi.
Oricum nu e vina placii, incearca sa folosesti un spray pentru netezirea parului. Am gasit unul de la Gerovital dar inca nu l-am folosit ca sa-ti zic cum e. Oricum, daca citesti pe etichete scrie ca e pentru tendintele astea de incretire, par rebel, bla bla.

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, eu folosesc placa de par de la Kardashian Beauty si sunt foarte multumita de ea, daca esti curioasa o poti gasi aici:
https://www.beautyoneshop.ro/ondulator/placa-kardashian-1352.html

| Pika69 a răspuns:

Daca este umezeala normal ca se increteste si se umfla. Si este normal sa se strice cand il prinzi. Din câte stiu eu despre asta *mai nimic* toate placile o sa faca la fel.
Sper ca am fost un pic de ajutor

| blondi993 a răspuns:

Salutare Madalina!
Sa stii ca eu am aceeasi problema, parul imi este rebel, si plus la asta mai e si ondulat. De ce nu incerci marca Remington? eu il am de 2 ani si sunt satisfacuta de el, nu arde parul il poti seta la temperatura care doresti. Eu l-am procurat din America, dar am vazut ca si aici bit.ly/2hSym7f au multe modele de unde poti alege.
Apropo atunci cand e umezeala parul oricum devine putin pufos, cred ca asa am fost inzestrate. big grin