| Panteraa a întrebat:

Am parul mai lung (dar nu foarte lung, cam pe la jumatea spatelui), nu e cret, ci doar in valuri, mai aspru (cam ars de la placa laughing ) si am si niste mai fire scurte rebele care stau in toate directiile si se vede foarte urat. Cum as putea sa aranjez acele fire rebele? Inafara de fixativ, gel etc. Stiti ceva balsamuri sau samponuri care pot sa faca parul mai moale si sa il aranjeze mai bine? Dau funda. Am chiar mare nevoie.

6 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Cauta balsamuri straine, am unul din Grecia parca, nu pot sa ma spal fara el laughing))

| missandrab a răspuns:

Si eu am fire rebele, putina ceara de par - Garnier, dar putina! Balsam de la Herbosophy, eu am gasit in farmacia SensiBlu, la vreo 15 lei, pentru radacini grase si varfuri despicate si poti incerca si samponul din aceeasi gama. Sau... ca masura instant pentru firele rebele, cand te dai cu crema pe maini, trece-ti palma peste firele respective.

| marianarosu1994 a răspuns:

O solutie este uleiul de argan. Regenereaza si ofera stralucire firului de par, intr-un mod natural. Eu una prefer produse d la Nashi Argan:
http://www.haircare.ro/producator/argan.html

| Elena_Madalina_Madutzu_1994 a răspuns:

Sampon wash&go cu extract de drojdie eu folosec este foarte bunwinking

| Anca2999 a răspuns (pentru Elena_Madalina_Madutzu_1994):

De fapt depinde de scalpul fiecaruia... am si eu wash&go si imi intareste parul, mi-l face aspru, dar balsamul mi-l inmoaie happy

| Elena_Madalina_Madutzu_1994 a răspuns (pentru Anca2999):

Asa este depinde de scalpul fiecaruia acum depinde...winking