| FashionVictim93 a întrebat:

Buna Tpu..am o problema cu caderea parului la baie si cand il pieptan. as dori si eu un balsam bun care sa il ajute sa nu mai cada, sa ii dea oarecum volum si sa fie des(. acum este intre si intre).Eu momentan folosesc placenta imi face parul moale si se poate pieptana super dupa baie si ramane matasos pana la urmatoarea spalare ( si tratamente naturiste as vrea).As dori sa imi recomandati balsamuri/tratamente pe care le'ati folosit si au dat roate ..Va multumesc happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
eu am avut aceiasi problema si mi-am cumparat Elseve arginine resist (cel negru) si balsam tot la felhappy a fost ok...mai am si o masca kallos latte care nu o folosesc... sper ca te-am ajutat pa-pa

| A2895 a răspuns:

Daca tratamentele/balsamurile dau roade sau nu depide de tipul de par al fiecaruia. Ce la mine functioneaza s-ar putea ca la tine sa nu fie ok.
Si eu ma confunt cu problema asta si am folosit balsamul elseve antirupere si a functionat. Ca tratament naturist imi puneam masti cu ulei de ricin, oua si vintamina A si mi s-a regenerat destul de bine parul si intr-un timp relativ scurt. Pentru intarirea radacinii mai poti incerca sa-ti limpezesti parul cu ceai de frunze de nuc sau de radacina de urzica (frunzele de nuc iti vor da reflexii castanii dupa cateva limpeziri).

| Alcy a răspuns:

Buna,
Am adunat toate informatiile utile pe care le-am incercat in articolul asta:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Eu asa am reusit sa imi pastrez parul si sa ii stimulez cresterea.
Numai bine!

| Alexandra_2116 a răspuns:

Si eu cu aceiasi problema ma confruntam in urma cu cateva saptamani! am folosit galbenus de ou cu ulei de masline extravirgin, imi pregateam o masca si stateam cu ea cel putin 30 de min de 3-4 ori pe saptamani, si chiar a functionat!