Întrebare recomandată | Irrinne a întrebat:

Am o problemăbig grin am dat din greșeală niște ojă pe o cizmă de piele și nuștiu cum să o șterg fără a le deteriora! Ajutooor! Pentru răspunsul efectiv ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Lala00 a răspuns:

Foloseste un pic de acetona. Uda un șervețel cu câțiva stropi de acetona si sterge usor. Daca sunt din piele nu o sa se ia culoare. Daca ai impresia ca ceva s-a schimbat la ele da cu un pic de crema pentru pantofi si e gata :*
Sper ca ti-am fost de folos. Funda? :d

| Irrinne explică (pentru Lala00):

E oja cu sclipici, nu se ia.

3 răspunsuri:
| InoueOrihime a răspuns:

Nu prea ai ce face. Daca vei da cu acetona se va deteriora cu siguranta cizma. Nu ai multe optiuni. Eventual, poti folosi un marker permanent in culoarea cizmei ca sa acoperi pata de oja. happy

| CRYSSTTYNA a răspuns:

Cumpara un spray de curatat pielea