| anonim_4396 a întrebat:

Am parul lung, des, aproape cret si bineinteles, ciufulit, infoiat si care sta in toate directiile. Aveti vreo idee, vreun sfat, sa fac parul sa nu mai stea atat de ciufulit, sa fie totusi ondulat si sa nu fie foarte costisitor.Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Buna,pentru a calma firele rebele,(merge sigur,eu asa fac) cumpara-ti o ceara de par,din acea transparenta nu mata,de exemplu de la taft,nu e scumpa, i-a un pic cu degetul din ceara si intinde-o pe palme, ca si cand te-ai da cu crema, si baga-ti mainile prin par, o sa vezi, face minuni

6 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Dupa baie aplica cateva picaturi de ulei: de cocos, de argan, de jojoba sau chiar ulei special pentru par. Buclele se vor definii si aspectul rebel va disparea. Si nu e costisitor, de exemplu un borcanel de ulei de cocos de 175g este pana in 30ron (gasesti la plafar) si te tine cateva luni bune pentru ca se aplica intr-o cantitate foarte mica.

Răspuns utilizator avertizat
| Tzukushi a răspuns:

Citeste despre masca mea profesioala care mi-a adus parul la viata

http://mariabeautytips.wordpress.com/......sk-review/

| alphaboss a răspuns:

POI MAI SPALATE PE CAP cu shampon si chestii de par

| GeorgianaMihaela a răspuns:

Cand te speli pe cap da-te cu balsam si o masca de par. Si incearca sa te speli destul de des pe cap. funda