| MestecGuma a întrebat:

Am si eu cateva intrebari despre make-up

1.Ce pot folosi pentru a mentine machiajul? Adica eu cand ma machiez peste cateva ore nu mai este la fel... se mai imprastie ca sa zic asa. Pot folosi si altceva in afara de baza pentru ca nu mai am si pana o sa fac rost de bani mai dureaza putin.
2. Cum imi dau seama care sunt culorile mate, sidefate etc ( de pe o paleta cu farduri de pleoape )

funda mersi

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

1. Poti folosi o pudra translucenta sau de culoare fondului tau de ten.
2. Cele mate sunt culorile simple, cele sidefate sunt cele stralucitoare.
3. Daca nu pui apa strict in fardul de ochi, dar pui apa pe pensula cu care il aplici, culoarea se va intensifica si va fi mai rezistenta.

2 răspunsuri:
| MestecGuma explică:

Si 3. Ce se intampla daca pun putina apa in fardul de pleoape. adica se strica? culoarea o sa se accentueze doar atunci cand ma dau. apoi o sa vina la normal? funda

| Mary_Yohh_1993 a răspuns:

1. Foloseste un concealer sau o baza de machiaj.
2.Pai...cele sidefate sunt mai stralucitoare, sclipicioase, iar cele mate sunt simple...matelaughing
3.Nu e bine sa pui apa in fardul de pleoape. NU e deloc bine! Cine ti-a spus sa faci asta? :O