| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o paleta de farduri dar nu stiu de care sa aleg...Sidefate sau mate. Am 22 de ani.La varsta mea se mai poarta sidefat in machiajul de zi?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Alege o paleta care include si farduri mate, dar si sidefate, respectiv cu sclipici happy
Nu exista o varsta pentru a putea purta un anume fel de fard. :*

| dianainsta01 a răspuns:

Nu exista o regula. fiecare poarta ce ii place, ce il avantajaza. eu iti recomand un machiaj mat, dar daca iti plac fardurile mate ar fi bine sa mergi pe nuante neutre: maro, alb, bej.

| ClaireMcCollins a răspuns:

Se poarta si fardurile sidefate in machiajul de zi, dar sa fie nuante mai naturale, nu foarte stridente. Acum tu alegi ce crezi tu ca te reprezinta mai bine. Eu as opta pentru o paleta si cu farduri mate, dar si cu farduri sidefate.
Sper ca te-am ajutat :*!