| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Am si eu cateva intrebari legate de machiaj:
1. Daca pun putina apa int-un fars de pleoape fardul se strica? ( Daca in caz se accentueaza nuanta vreau sa stiu daca ramane asa accentuata )
2. In loc de baza pot folosi putin fond te ten? Vreau sa nu mai mi se lase machiajul
3. Ce este blush-ul?

funda

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Buna!
1) Depinde de fard, sunt farduri ( Kiko, Mac) in care pui o picatura de apa pe pensula si le poti folosi drept tus, lyner. Nu, nu se strica daca pui putina apa, dupa ce aplici pe pleoapa culoarea va fi putin mai accentuata.
2. Poti folosi drept baza o crema de fata usoara care se absoarbe rapid, putin iluminator lichid sau pudra de talc/ bebelusi.
3. Blush-ul ajuta la un look mai natural/ scoate in evidenta obrazul/ contureaza fata. Poate fi roz, bej, piersica, bronzant etc. El se apilca pe obraji de la tample spre nasuc dar nu foarte accentuat. Depinde de forma fetei.

1 răspuns:
| Mary_Yohh_1993 a răspuns:

1.Eu nu folosesc niciodata apa. Daca vrei ca un fard sa aiba efectul de eye liner eu te sfatuiesc sa nu folosesti apa ci doar sa, iti cumper un eye liner.
2.Da,poti folosi fond de ten si sunt concealare foarte ieftine de la e.l.f
3.Blush'ul iti scoate in evidenta obrajii.