| Ioanamaria45 a întrebat:

Buna TPU,
Am și eu o curiozitate: Atunci când speli o peruca din par natural creț, parul se încrețește la loc sau rămâne creț? Sau dacă îl indrepti cu placa rămâne drept sau se încrețește in timp ca parul normal?

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Daca o speli va rămâne creț pentru o perioadă destul de lungă. Iar dacă îl îndrepți cu placa va deveni drept daca faci asta mereu

| gixapef777 a răspuns:

Logic ca nu va ramane. Daca este din par natural va trebui coafata cum faceai cu parul tau. Mama are dintr-un fel de plastic (dar seamana izbitor cu parul natural) si o pune intr-un lighean cu apa + sampon special. Dupa uscare revine cum a fost. O consider mai practica decat parul natural happy