| passenger a întrebat:

Am tenul curat,fara cosuri,fara puncte negre,dar de cate ori ma dau cu fond de ten parca am o masca,se ingrasa,arata groaznic :( Tot vad vedete care-si pun poze pe facebook si au tenul perfect :| Inteleg,exista si Photoshop, dar n-o fi 100% doar ala... Uite de exemplu Antonia... Cum are tenul asa perfect?
[IMG]http://i48.tinypic.com/ot3x9j.jpg[/IMG]
Ce face tenul asa special? Pudra compacta sau ce? Ce produse imi recomandati (am ten mixt)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlancaFantasma a răspuns:

Ai un ten destul de frumos(din cate spui), este exact asa cum ar vrea toate fetele sa-l aiba.fii atenta, si eu sunt invidioasa!laughingnu are absolut niciun rost sa folosesti fond de ten, mai ales acum cand e atat de cald afarastraight face dar daca tot insisti, ai grija sa folosesti ceva BUN, nu toate porcariile luate cu 5 lei din magazinul de la colt. dupa ce vei avea un fond de ten de marca, urmareste pe youtube tutoriale care te invata sa-l folosesti(poate nu stii).si neaparat sa alegi o culoare potrivita! mai multe nu pot sa-ti spun, desi am 19 ani, nu ma dau niciodata cu fond de ten, si nici nu m`am dat pana acum.

| happyendings a răspuns:

Tenul are nevoie de ingrijire naturala, ceea ce inseamna ca sunt bine venite mastile home made! Sunt masti pentru stralucire, pentru improspatare, pentru elasticitate, pentru toate tenurile si intrebuintarile.Scrie pe google tipul de masca naturala pe care o vrei, ia ingrediente-le pe care le vei gasi sigur in bucatarie si prepara-ti masca.Sunt si efecte care se vad imediat, dar pentru unul de lunga durata fa-ti o masca o data pe saptamana.winking

| CristianCRS a răspuns:

Eu habar nu am sa iti dau vreun sfat in legatura cu asta, dar nu inteleg daca ai tenul curat de ce te mai dai cu toate tampeniile? In plus primesti un semnal clar ca nu ii este bine tenului atunci cand il dai cu fond de ten...De ce sa repari ceva care nu este stricat...(E doar parerea mea) Succes.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Daca ai tenul perfect, fara cosuri, si fara puncte negre, fondul de ten nu-si mai are rostul.De obicei acesta din urma nu face bine la nimic, pentru ca fie ingrasa tenul, fi il umple si mai mult de cosuri la persoanele care au.Iti recomand sa mergi la un magazin naturist, si ai putea sa ceri o crema hidratanta care sa-ti schimbe aspectul tenului si sa-l faca lucios.Altceva nu ai putea face.Bafta

| CupcakeRawr a răspuns:

Daca ai tenul curat el nu suporta cosmetice oarecare.tie iti trebiue un machiaj cat mai natural..nush ce produse sa iti recomand pentru ca eu nu ma machiez deci..imi pare rau. celelalte vedete cu fondul de ten le sta bine pentru ca le este obisnuit tenul(credthinking). sper ca te-am ajutat putin.