| ladygaga_9914 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari. 1- batonul corector de la avon de la clearskin este bun? l-a incercat cineva? 2- eu ma dau cu fond de ten si pudra, dar as vrea sa renunt. dar fara ele nu pot sa stau, ii oribil fara ele. am tenul mixt, imi mai apar cate 2-3 cosuri care trec, dar tenul e lipsit de vitalitate. adica am puncte negre si nu "straluceste" deloc tenul. e bine ca ma dau cu pudra? si ce as putea face sa fie mai frumos tenul?

2 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

Eu folosesc batonul corector de la avon. dar eu ma dau seara inainte de culcare pe cosuri.si se usuca pana a 2-a zi dim. happy [eu pentru asta il folosesc]caci scrie pe el"ascunde cosuri si imperfectiuni" dar cand il aplici pe piele... straight face e foarte vizibil si se vede diferenta unde te.ai dat si unde nu cu baton clearskin.
In schimb dimineata, mai folosesc crema de la dove si mi se face putin lucios tenul happy si pielea moale :X... foloseste clearskin pentru puncte negre [gasesti in brosura la avon]

| beautymk a răspuns:

Parerea mea este ca mai intai de toate ar trebui sa ingrijesti corect tenul, si doar dupa asta sa incerci sa astupi micile imperfectiuni.Pentru cosurile negre iti recomand o masca revitalizanta Mary Kay, care inalbeste tenul si scoate punctele negre si revitalizeza, si fondul de ten pentru ten mixt spre gras, care are o acoperire foarte buna si nu astupa porii.In concluzie, te invit la o consultatie gratuita de ingrijire corecta a tenului! cosmeticemarykay@gmail.com.