| SunriseB a întrebat:

am si eu o intrebare. legata de vopsirea parului. eu acum sunt vopsita un castaniu inchis. ultima data cand m-am vopsit a fost inainte de anul nou cu vreo 2 zile prin 29 dec. de atunci s-a mai dus. si acum vreau sa incep incet incet sa il deschid doar ca este o mica problema nu vreau sa mi-l decolorez. decolorarea distruge rau firul de par. nu vreau sa ajung sa am o matura in cap. vreau sa stiu daca : ma vopsesc acum cu o nuanta mai deschisa se va observa vreo doferenta sau trebuie sa mai astept? daca da. recomandati-mi o vopsea. f. buna si cu amoniac vreau sa ajung sa am o nuanta de maro aluna cam asa. multumesc frum. :*

Răspuns Câştigător
| alinoovsky a răspuns:

Salut! Pai eu zic sa te duci la un salon.Iti alegi culoarea pe care o vrei,si au si vopsele de calitate(daca te duci la un salon bun).Este adevarat ca o sa te coste cam mult, dar o sa fie si rezultatul pe masura. Daca vrei sa te faci acasa iti poti cumpara vopsea de la Wella, L'Oreal si chiar Garnier(este foarte buna). Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Înainte de a mai lua vreo decizie în ceea ce privește vopsitul, informează-te. Nu-ți recomand Hena pentru că nu-ti mai poti vopsi parul in alta culoare. Henna, spre deosebire de alte modalitati de colorare a parului, patrunde in firul de par si nu mai exista metoda de indepartare a culorii de pe parul vopsit. Așa că, mare atenție, mai bine mergi la un salon, unde vopseaua va fi aleasă în funcție de tipul de păr, nu așa...
Mari succese!

| DaddySGirl a răspuns:

Cui pe cui se scoate! Daca tot vrei vopsea, iti recomand Henna.Este foarte buna, si e naturala.Nu as exclude si utilizarea ceaiului de musetel, pentru reflexii deschise, care dau senzatia unei culori deschise.Cel mai bine ar fi sa astepti pana scapi cat-de-cat de culoare(mai exact pana iti mai creste parul).