| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare tocmai ce am achizitionat "Avon clearskin pore penetrating" 125 ml este buna de ceva? Unul care a mai folosit acest tip de produs varog raspuns! Vreau sa stiu daca este buna de ceva. sau daca are efecte negative! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Am folosit acest gel de curatare doar o data.Nu am cosuri insa l-am folosit pentru curatare.
Dupa cele doua ture de lapte demachiant si gelul acesta de curatare atunci cand am folosit toner discheta mea demachianta era inca murdara.deci iti poti da seama cat de bun e geluloh go on.nu mi s-a intamplat niciodata sa mai am urme de machiaj dupa folosirea unui gel.nu mi se pare ca imi curata fata bine, nu o lasa luminoasa, nu ii confera un aspect placut, nu o lasa moale.happy

2 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

No` mie nu-mi place si cite hauluri si alte opinii am auzit nimeni nu a zis ca-i bun. Cosurile sunt o problema de natura medicala si nu cred ca ar fi vreo solutie la avon sau oriflame care sa ajute.In asa Cazuri eu apelez la medicamentele din farmacie ( nu pastile, tot creme)

| florizzz a răspuns:

Nu vreau sa fac reclama pro sau contra acestui brand. In schimb sa-ti raspund: eu de la ei cumpar doar parfum si produsele spa. cosurile sunt o reactie, in consecinta trebuie sa incerci pe cat posibil sa iti pastrezi fata cat mai uscata. Eu rareori cand am probleme ma dau dupa ce m-am spalat bine pe fata cu sapun cu o lotiune de peeling (adica de curatare a porilor) eu folosesc acum Pure Nature de la Orifame si Planet Spa de la Avon. Ideea e sa nu iti faci fata dependenta de ele ci sa le folosesti doar cand e cazul de 3 ori maxim consecutiv. Cat despre ce ti-ai cumparat tu sincer de acum 6 ani de cand stiu eu de ele, gama Clearskin a fost pentru mine si prietenele mele o porcarie, bani aruncati, poate au schimbat acum compozitia. Sper ca ti-am fost de ajutor. pupici flo.