| r3ally a întrebat:

Am si eu o nelamurire ( fara raspunsuri de la copii de 14-15 ani ) : voua cum vi se pare moda gen http://stilbarbatesc.ro/......na-2012-2/
Sau http://www.agentiadepresamondena.com/adina-buzatu-colect ie-vara/
Mie unul mi se pare destul de "ciudata"! Poate si pentru ca datorita serviciului am fost nevoit sa fiu mai mereu "elegant" si sa inspir seriozitate dar totusi chiar se poarta asa ceva? Voi femeile apreciati genul asta de imbracaminte?
Nu spun ca un barbat nu trebuie sa fie in pas cu moda dar totusi chiar e nevoie sa exagereze atat de mult?
Pentru fete : cum ati vrea iubitul vostru sa se imbrace? Daca se poate puneti si un link ceva sa imi fac o parere :D
Pentru baieti : care sunt "limitele" voastre cand e vorba de imbracaminte? Purtati orice gen de culoare?

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Dupa mine un barbat arata foarte bine la costum, dar nici nu imi place sa fie la 17-18 ani mereu in costum.
Un baiat care sa imi palca cum sa se imbarce in primul rand nu ar trebui sa poarta asa ceva http://www.google.ro/......tp?/imgres sunt ok}. Sunt de acord ca un baiat poate purta haine colarate, nu sunt absurda, dar nu un roz aprins sau http://www.google.ro/......tp?/imgres sau culori elecrice.Mi se pare tare ciudat.Un blug cu o camasa simpla sau colorata, in carori sau dungi mi se pare foarte potrivit.Nu sunt de accord la baiatti cu decolteurile rotunde si adancite cele in V mi se apare ca vin mai bine.
Ca sa fiu mai clara
Asa DA: http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Asa nu:http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.sundayfashion.ro/......ac-balder/
De asemenea imi place sa vad baieti care poarte tricouri cu mesaje haioase genhttp://www.google.ro/......tp?/imgres nu am gasit}

| r3ally explică (pentru JustMusic):

In mare parte sunt de acord cu tine in legatura cu vestimentatia si intr-adevar un blug cu o camasa vine foarte bine pe un baiat si atrage si atentia (in sensul bun)! Genul asta imi place dar totusi la un barbat nu apreciez hainele extrem de stramte, pantalonii foarte stramti etc. Hai sa fim seriosi, in cazul asta care mai e diferenta dintre un baiat si o fata? Nu imi plac hainele largi dar nici xs! big grin

| JustMusic a răspuns (pentru r3ally):

Im mare parte sunt de acord si cu asta, dar daca baiatul e destul de bine lucrat si hainele stramte stau mai bine fie blugi fie tricouri, dar cand baitul e foarte slab si are in loc de piciaore 2 bete blugul stramt nu arata bine.Si hainele largi daca sunt cu 1-2 marimi mai mari nu arata chiar asa de rau dar daca tu porti m si porti haine xxl atunci arati ca un cercetor.Am vazut baieti care porata pantaloni extrem de stramti pot spune ca arata ca si colanti, nu imi plac sunt pantaloni stramti pentru baieti in limita bunului gust.
Daca cumva vi in Romania ar fi recomandat sa te asiguri inainte sa vorbesti cu cineva de pe strada ca nu pre iti dai seama daca e fata sau baiat.

| r3ally explică (pentru JustMusic):

Pe mine hainele foarte stramte nu pot sa spun ca ma avantajeaza foarte mult pentru ca am putina burtica big grin Acum nu stiu daca peste tot sunt marimile la fel dar mai mereu mi-am luat S sau M si se aseaza bine pe corp. Ma refer la tricouri. Ai dreptate, la o persoana mai slaba sa poarte haine xxl se vede foarte urat. Cu blugii conici mi-a fost putin mai greu sa ma "acomodez" dar pana la urma au inceput sa imi placa.
Sa inteleg ca trebuie sa am foarte mare grija cu cine voi vorbi pe strada laughing)

6 răspunsuri:
| piti77 a răspuns:

Pentru inceput, uite ca poti fi la moda anul acesta si intr-o maniera mai eleganta.
http://totul.md/ro/expertitem/1819.html
legat de intrebarea ta, poate sunt eu mai de moda veche dar cred in continuare ca ar trebui sa purtam ceea ce ni se potriveste. pentru a purta hainele din imaginile prezentate de tine trebuie sa ai o anumita atitudine/fel de a fi si anturajul potrivit. pentru ca daca apari imbracat asa la un serviciu ce impune o tinuta sau intr-un cerc de prieteni care se imbraca intr-o maiera mai clasica, desigur, vei fi privit si judecat ca un ciudat. dar sunt cercuri de oameni care adopta acest stil, le sta bine si se simt in largul lor, deci ii caracterizeaza.
cum as vrea sa se imbrace iubitul meu? potrivit stilului meu. cred ca asta vrea orice femeie. nu te simti confortabil daca cel de langa tine este la polul opus ca stil vestimentar.
eu cred ca poti adopta anumite elemente din "ce se poarta" care te reprezinta si astfel poti fi la moda si te poti simti bine in acelasi timp. si mai cred ca se vede cand cineva imbraca un lucru doar pentru ca se poarta.

| r3ally explică (pentru piti77):

Eu personal cu ceva timp in urma ( mai exact 1 an ) nu prea ma interesa de moda actuala big grin Dar odata ce am cunoscut-o pe ea (iubita mea) am fost putin "obligat" sa ma schimb si nu pot sa spun ca imi pare rau. Oricum nu imi aleg o tinuta care sa ma scoata exagerat de mult in evidenta, in general prefer Terranova si Pull & Bear care cred ca oricum au majoritatea hainelor destul de normale laughing Oricum banuiesc ca daca voi veni in Romania ma voi speria cat de mult s-a schimbat moda in cativa ani laughing
Tu ai fost vreodata "presata" de iubit sa iti schimbi look-ul?

| piti77 a răspuns:

Au fost situatii in care am simtit ca trebuie sa-mi schimb hainele.de exemplu daca eu eram mai eleganta iar el aparea imbracat sport. dar altfel...nu-mi amintesc sa-mi fi schimbat stilul pentru cineva.nu zic ca este ceva rau, este super ok daca schimbarea te face sa te simti bine happy