| emchristina a întrebat:

am si eu o problema. am porii de pe nas foarte dilatatistraight face ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Buna Christina, incearca creme precum retin a, isotrexin - vezi ca ambele sunt agresive, te poti irita sau arde chiar, iti recomand si o crema pentru protectie solara cu spf 30 sau 50 chiar vara. Mai e skinoren glyco a sau boreade 12. - Oricare din ele trebuie sa le folosesti NUMAI NUMAI SEARA. Ultimele doua sunt pe baza de acid glicolic in compozitie de 12 % respectiv 10%. Boreade 12 il folosesc eu de pe 31 decembrie si nu am nici un rezultat. Oricum e un tratament de lunga durata de 3 4 5 luni - crede-ma ca stiu ce spun. In paralel poti folosi si celelalte tratamente naturale pe care ti le-au recomandat ceilalti. Sau o alta soluitie vezi ca la anumite saloane cosmetice se fac tot felul de masti care inchid porii, acum nu stiu exact, sunt baiat n-am apelat niciodata la asa ceva big grin. Dupa cum vezi problema e destul de complicata, stiu ca te-am aburit dar crede-ma ca si eu am problema asta nu numai pe nas ci si pe obraji si am incercat diverse creme si nu am nici un rezultat si mi-am cam pierdut speranta. Oricum eu iti urez bafta.

| cici a răspuns:

Incearca sucul de lamaie

| Cristina8145 a răspuns:

Incearca ca o lotiune tonica sucul de castravete cu care iti stergi fata dimineata si seara timp de cel putin o saptamana. si poti sa iti cumperi masti de argila, vei vedea ca se inchid happy sper sa iti fie de folos!