| pitikDEn a întrebat:

Cum poti scapa de porii dilatati de pe fata?

Răspuns Câştigător
| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Porii dilatati sunt genetici, in special barbatii sunt inzestrati cu asa pori, insa si d-soarele care fac exces de machiaj sau au probleme hormonale, de obicei porii se strang la temperaturi f scazute. microdermabraziunea este un procedeu cosmetic care micsoreaza porii si ajuta la producerea de colagen insa de pori nu poti scapa pentru ca ei sunt ca niste ``guri de aerisire`` pentru fata noastra. in materie de creme, nu am auzit sau vazut crema care sa micsoreze porii.

3 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele (am auzit ca inmoaie tenul si este benefica)

| mimiwewem a răspuns:

Normaderm de la Vichy e bun pentru porii dilatati.
Daca vrei remedii naturiste atunci foloseste niste dischete demachiante imbibate in zeama de lamaie (dar nu mai des de 2 ori pe saptamana pentru ca iti usuca pielea). Un mar dat prin razatoare si amestecat cu miere, o lasi pe ten 20 minute apoi te speli cu apa calduta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te faci pe fata cu un cub de gheata, dar nu mult timp, sa nu iti inghete fata.