| ORGiGii_1610 a întrebat:

Am porii foarte dilatati... ce pot sa mai folosesc?

3 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Da si ar trebui inchisi. Incearca sa folosesti creme speciale pentru inchiderea porilor.

| Inessix a răspuns:

Zeamă de lămâie. Tai o felie de lămâie si te dai cu ea în zona cu probleme. O să se reducă și excesul de sebum. Doar că dacă ești zgâriata sau ai un coș o să usture puțin, dar suportabil.

| Missperfect a răspuns:

Buna...in fiecare dimineaza spala-ti fata cu sapun de sulf,nu atinge fata cu mainile,cumpara o crema pe baza de castraveti, si seara inainte de culcare o masca de argila, evident inainte de astea trebuie spalat tenul cu acelasi sapun.Sapunul de sulf usca dar nu idrateaza pentru asta sunt necesare cremele de castraveti sau aloe vera...