| dark1angel a întrebat:

Am stors niste cosuri si am pielea inrosita. Cu ce sa ma dau sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| OneMoreGirl a răspuns:

Si la mine uneori mai apar cosurile. Evident ca ma deranjeaza, dar am invatat ca nu e bine sa le storci. Pentru fiecare gen de piele exista diferite solutii. Eu am mers la medicul de familie care mi-a dat o reteta cu care trebuia sa merg la farmacie si sa comand acea solutie. Imi ajuta chiar foarte bine!

Sfat> Nu incerca toate solutiile alea din magazine. Nu o sa faci decat sa inrautatesti situatia daca solutia nu este compatibila cu pielea ta.

| IamFantastic a răspuns:

Mda...imi imaginez cum arati...rolling on the floor

| dark1angel explică (pentru IamFantastic):

Nu., nu iti poti imagina

| Farmec a răspuns:

Statisticile spun că mai mult de 90% dintre adolescenţi vor suferi la un moment dat de acnee. Pe lângă o alimentaţie sănătoasă, pe lângă igiena zilnică a feţei şi măştile cu argilă, acum poţi scăpa de acnee în doar 4 săptămâni.

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Iti recomandam deci urmatoarele produse:http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html

| enola11pink a răspuns:

Încearcă cu Tinctură de propolis şi Mibazon îl găseşti la farmaciile veterinare, 10 zile şi-ţi vor dispărea coşurile mie acum nu-mi apar nici măcar înaintea ciclului menstrual!
După ce-ţi speli faţa aplici tinctura de propolis aceasta se usuca apoi aplici Mibazonul care este un unguent foarte eficient, îl aplici seara înainte de culcare iar dimineaţa îţi speli faţa binişor.Succes...aşa nu va mai trebui să-ţi storci coşurile(nu e bine să le storci ştii bine)happywinking
Baftă!winking

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru enola11pink):

Draga enola, am cautat foarte multe sfaturi despre Mibazon, si google-ul m-a trimis tocmai aici, am citit la ce-ai spus, ai incercat? eu am tenul gras, si am inceput de aproximativ 2 zile sa ma dau doar cu mibazon, si momentan nimic, eu ma tin de tratament timp de 10-14 zile, dar isi va face efectul si asupra mea? si eu am cumparata tinctura de propolis (lichid) dar are alcool in ea, sa ma dau? sau ..simplu cu mibazon? te rog eu raspunde-mi

| enola11pink a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Tinctura de propolis e mai eficientă, alcoolul nu te afectează, este chiar o reţetă de care spun că ajută bine.
Într-o băncuţă pe jumătate cu alcool 96%, adaugi flori de papadie, şi laşi la întuneric cîteva zile după care începi să te dai cît mai des cu această soluţie, îţi va ajuta garantat că nu are încotro,!

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru enola11pink):

Nu ma mai complic sa fac si altceva., daca tu spui ca n-are nimic ca are alcool atunci ma pot da cu tinctura de propolis si dupa cu mibazon nu?; d

| erasier a răspuns:

Vezi poate ai niste nivea prin casa ca aia usuca e buna si la herpes incearca

| dark1angel explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi! Am sa tin cont de ele!

| aℓèè a răspuns:

Nu le mai stoarce! Si da-te cu Zinerit. Succes!

| Celese a răspuns:

In primul rand, te-as sfatui sa nu mai storci cosuri pentru ca s-ar putea sa se infecteze. daca totusi ti le-ai stors incearca o crema ca nivea, ceva usor. ai mare grija sa fi foarte bine spalat pe maini. dupa ce ai dat cu crema nu mai atinge acea zona. happy

| AnaMariaNovany a răspuns:

Uite o crema foarte buna pentru. cosuri, acnee si piele inrosita :clearskin professional. Sunt 3 creme in set, una pentru acnee cu scrub, una pentru hidratare si niste tifoane imbibate cu o substanta care te scapa de aceasta inrosire. Le poti achizitiona de la Avon si daca nu vrei aceasta varianta poti incerca sa storci putin suc de lamaie pe un servetel sau pe un disc demachiant si sa il tii putin apasat pe zona rosie. E ok metoda, daca nu ai altceva prin casa(ma refer la creme, etc)Sper ca te-am ajutat.

| Rouxee a răspuns:

Poti tine putin un cub de gheata ca sa mai atenueze roseata si sa iti inchida porii si acoipera apoi cu un baton corector si/sau fond de ten.

| SherBaNN a răspuns:

Karamicina