| pikaღ a întrebat:

am varfetele parului despicate, in primul rand am parul lung si rar folosesc placa de creponat dar foarte rar(o data la doua luni)doar la breton folosesc undulatorul in fiecare zi.Am incercat si masti si solutii de cumparat dar nu vad nici o schimbare. Aveti voi alte idei?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Pentru început, tunde-ţi părul, pentru a scăpa de acele fire despicate.
După, renunță la tot ce înseamnă foehn, placă, etc.
Iar la ultimul pas, folosește un șampon mai bun + balsam.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De varfuri despicate scapi doar daca le tai

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns:

Parul se mai despica la varfuri, nu ai ce sa faci, trebuie taiate o data la 2-3 luni.Ele nu se mai refac indiferent ce ai face.Dar insa poti masca varfurile despicate daca nu vrei sa le tai acum, eu folosesc un ser de la avon si e destul de bun, lipeste varfurile despicate(le mascheaza) si nu se mai vad asa inestetic...

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Da.Sa te tunzi, si dupa sa folosesti din nou sigur va merge.