| AnaMariaidk a întrebat:

la cate luni este bine sa ne tundem parul? dar cel mai sigur. pentru ca unii zic ca la 2, 3 ba chiar 4, desi 4 mi se pare cam multicel... sau o luna.

care este cel mai sigur?

mi-e una sincera, mi se despica foarte foarte foarte greu parul. acum 3 luni mi-am luat varfurile, si am abia cateva firicele despicate, doar ca imi creste cam greu, nu stiu de ce. si dacae vorba de ingrijit, il ingrijesc foarte bine, serios, pentru ca tin la parul meu laughing

ma spal de 2 ori pe sapt. miercurea si duminica.
nu mi-l indrept cu placa, si nici nu imi fac bucle.
nu folosesc absolut nimic, adica spuma, fixati, geluri, chestii din astea.
Inainterecunosc obisnuiam sa mi-l usuc cu feonu de fiecare data dupa ce ma spalam, dar acum de vreo 6-7 luni n-am mai pus mana pe feon, pentru ca stiam ca nu-i bine. si acum nici n-am nevoie de feon. mi-l mai usuc asa cu prosopul si in rest, il las sa se usuce natural. masti iar nu folosesc. foloseam inainte, dar nu dau rezultate, deci am renuntat.

acum nu stiu, voi ce ziceti?

p.s. am parul natural ondulat, bucle mici si mari, lung pana la mijlocul spatelui, iar indreptat pana peste mijlocbatting eyelashes cam atat, a si da, mai mi-am vopsit cateva suvite subtiri, dar de mult, acum nu mai vreau sa-l vopsesc big grin si e tuns in scari.

deci ce ar trebui sa ii mai fac parului meu? voi ce ati face daca l-ati avea ca al meu? big grin

dau funda la cel mai inteligent rasp. laughing big grin

1 răspuns:
| mary4048 a răspuns:

Asa cum l-ai descris, fac pariu ca-i o frumusete de par.Nu trebuie sa-i faci nimic.lasa-l asa cum este.Eu daca l-as avea asa ar fi wow..as fi tare mandra de ellaughing