| AndreeaRlx a întrebat:

artati-mi si mie poze site-uri unde pot vedea cum sa porti anumite accesorii adica mai trendy
Ex: - am vazut persoane care poarta ochelarii de soare pusi pe buzunar, sau bluze care le baga in pantaloni doar in fata. din astea.
Este un fel de moda punk sau ceva de genu. multe trucuri de a purta accesorii si haine in diferite feluri happy... fundawinking

Răspuns Câştigător
| BlackRoseMary a răspuns:

Nu stiu sa-ti zic un site, dar as putea sa te sfatuiesc cu cateva trucuri folosite de mine si care functioneaza

De exemplu, ia un batic cu imprimeu funny sau funky(ai grija, nu pretty) si pune-l in jurul capului, astfel incat sa-l inchizi cu un nod sus, in par.

Schimba unul dintre sireturile pantofilor....ca sa-ti ramana unul de o culoare si unul de alta

Ia un tricou simplu cu manecile mai lungi si indoaie-le, strange-le, astfel incat va semana cu un maieu de basketball

Cred ac de ochelarii mari si colorati pe care ii are toata lumea stii...

Roaga-ti toti prietenii sa isi scrie porecla pe un tricou alb(sau alta culoare, in fine, sa se vada bine) iar apoi poarta-l...va vi un graffiti excelent

Dresurile rosii sau verzi, de matase, cu fuste scurte de blugi sau scurte de material dar closhe si bascheti vor intoarce toate privirile big grin

Daca ai parul lung, prinde-l palmier, asemeni copiilor mici, dar putin mai spre spate, sa nu-ti vina in ochi si vei obtine un look punk

Da-ti unghiile in toate culorile

Baga-ti tricoul in pantaloni si scoate-i putin marginile, astfel incat sa arate ca o ciupercuta, asta te va scoate in evidenta daca esti supla

Remeleaza-te inspre stanga, nu drept, astfel vei avea mai mult volum...

Cam asta folosesc eu, ca trucuri, plus ca am charisma in rucsac de fiecare data cand plec de-acasa...ideea stilului punk este una de lejeritate, deci nu ar trebui sa te preocupi cat mai mult, stay chez e idee

Have fun in life!

1 răspuns:
| dayana007 a răspuns:

Exista pe facebook o pagina numita fashion is my drug acolo ai albume separate cu ochelari, accesorii, make up... ma rog toate nebuniile