| deutzza94 a întrebat:

As avea si eu o intrebare... De ce la anumite persoane parul creste foarte repede si la altele trebuie sa astepte cu lunile sa creasca cati-va centimetri? Ce as putea sa fac pentru ca parul meu sa creasca mai repede? Am avut o problema si a trebuit sa ma tund scurt ..si acum as vrea sa imi creasca macar pana la umeri...Ce as putea sa fac? ..Multumesc anticipat:*happy

3 răspunsuri:
| Aimèeeee a răspuns:

Buna!
Parul normal creste 2-3 cm pe luna. Daca vrei sa-ti creasca mai repede poti sa folosesti ulei de ricin, se regenereaza si creste mult mai repede si sanatos.
Te dai cu el(de fiecare data cand te speli pe cap, adica 1-2 ori pe saptamana timp de o luna sau doua.)la radacini si la varfuri seara si dimineata te speli pe cap dar sa samponezi de 2 ori sa se duca de tot uleiul.

| LadyMelian a răspuns:

Suntem unici in felulul nostru.Fiecare organism functioneaza diferit.
Daca vrei sa-ti hranesti parul si sa iti creasca mai repede atunci aplica saptamanal masti cu ulei de ricin si vitamina A.

Răspuns utilizator avertizat