| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a întrebat:

Buna; am avut parul lung dar a trebuit sa-l tund din cauza unui esec al fostei mele coafeze asa ca a trebuit sa-l tund scurt cam pana la umeri asa ca as vrea sa aflu cum sa imi creasca repede lung? fundita :*

Răspuns Câştigător
| sweetgirl_3609 a răspuns:

Ncalzeste jumatate de cescuta de ulei de ricin, aplica-l pe parul ud si maseaza scalpul pentru cateva minute. Ia apoi un pieptene cu dintii rari si trece-l prin par de cateva ori. Inmoaie un prosop in apa calda, stoarce-l si inveleste-ti parul cu el. Dupa 15 minute spala-ti parul cu sampon pentru a indeparta uleiul. Vei obtine un par matasos si stralucitor. In plus, uleiul de ricin iti va hrani scalpul indepartand matreata si ajutand parul sa creasca.

4 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Incearca ulei de ricin.Il aplici odata pe saptamana la radacina firului de par.La mine se vad cat de cat rezultate.Alta solutie ar putea fii sa ii tai in fiecare luna varfurile, dar nu prea cred ca te incanta ideea asta.big grin

| NothingImportant200 a răspuns:

Poi til ti impletit non stop...nu ai vazut ca Maria Dragomiroiu asa face?hee hee

| riana36blue a răspuns:

Da-ti pe par cu ulei de ricin.

| Georgiana_6600 a răspuns:

Eu una ma dau cu ulei de ricin cam de doua saptamani. Ca si tine mi-a ciuntit parul al meu era scurt pana la urechi. Visez la un par lung asa ca am renuntat la placa de par si ma usuc rar sau deloc cu feonul, si ziua il tin prins stil coconel de unde am parul cam scurt o coada e cam greu de facut si arata cam aiurea, incearca si tu cu ulei de ricin iti zic eu ca o sa-ti placa. am sa incerc o perioada destul de indelungata uleiul plus ca este un tratament destul de ieftin