| cdl42002 a întrebat:

Aș dori să îmi cumpăr o placă pentru îndreptarea părului ( cea veche s-a stricat) si nu stiu care ar fi temperatura minima pe care ar trebui să o aibă să îndrepte cât de cât părul. Menționez faptul că am parul ondulat si se încrețește destul de repede.
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Oricat de cret si gros ai avea parul nu iti recomand sa il indrepti la mai mult de 220 de grade (chiar si asa cred ca e prea mult). Cam toate placile au pedts 230 grade, deci nu e greu sa alegi. Iti sugerez sa fie de la Remington. Eu am Remington Pearl de vreo 5 ani si merge ca in prima zi. O folosesc la 160 grade pentru ca am parul decolorat si subtire si pentru mine e suficient.

3 răspunsuri:
| Señor1ta a răspuns:

180 de grade. Încearcă să nu o folosești zilnic, dacă ai nevoie zilnic, mai bine încearcă un tratament cu keratină.

| maliska777ma97 a răspuns:

Eu am pieptene care indreapta parul si are pana la 270 grade temperatura. e foarte buna. iti recomand daca ai par lung(adica cel putin pana la umeri) daca e mai mic n-ai cum sa-l indrepti

| BadMax a răspuns:

Eu sunt baiat am o placa care este default 180° de grade iar maxim merge 240° eu zic sa incerci 180° adica eu asa o folosesc