| Anonim37 a întrebat:

As dori sa imi recomandati o crema sau metode orice pentru disparitia cosurilor sau aparitia lor. Multumesc :X
Dau fundita happy

3 răspunsuri:
| BlackCat111 a răspuns:

Si eu am avut această problemă și acum mai am puțin dar mai am urmele că nu m-am putut abține și le-am mai stors, dar eu în 2 -3 luni am scăpat cu Brevoxyl și Isotrexin(te ajung 50 de lei ambele)

Trebuie să nu mănânci ff multă ceocolată pentru că are câteva efecte pentru hormoni și e posibil să-ți afecteze acneea, consumi multe legume și fructe,și nu te mai stresa,treci peste, unii fac acnee după adolescență numai din cauza stresului. Încă ceva foarte important NU te da cu fond de ten, acesta face ca să-ți treacă mai greu dacă te dai ar fi mai bine să-l înlocuiești cu niște corectoare de la Avon sau Oriflame speciale pentru asta happy

Și nu te spăla pe față de foarte multe ori pe zi maxim 4-5 ori pentru altfel pielea ta creează și mai mult sebum și vor apărea. Folosește și un gel ca să-ți scadă producția de sebum.

Baftă.

| HardcoreMuffin a răspuns:

Alohha! Uite eu iti zic ce fac eu sa scap de ele...Pun pe o bucata de vata ceai de musetel.Vezi sa nu fie prea fierbinte dar nici rece. Si te dai pe toata fata, sau unde ai cosuri. Iar daca ai puncte negre si vrei sa scapi de ele faci o infuzie cu ceai de musetel(pui ceai intr'un castron si stai deasupra cu un prosop pe cap) Ti se vor deschide porii si le vei putea scoate cu usurinta, numai ca dupa ce le'ai scos trebuie sa te dai cu apa rece pe fata sa se inchida porii. Fundita>.

| αηdяαdα a răspuns:

Bunahappysi eu inainte cautam o crema buna pentru uscarea cosurilor si disparitia lor de catva luni folosesc o crema foarte buna pentru uscarea si disparitia cosurilor,crema se numeste:GALBENELE de la DERMOTIS am cumparat-o din farmaciewinking...app are capacul galben ca sunt si altele cu rosu si alte culori,dar nusk daca alea sunt bune sau poate sunt pentru altceva, Eu folosesc cea cu capacul galbenbig grin, daca vrei o poza cu crema ca sa stii de care sa cumperi anunta-mawinking
Daca ti-am fost de ajutor...plss fundita