| xDeyaDeeAx a întrebat:

As vrea sa imi fac unghiile dar chiar nu stiu cum. Am urmatoarele oje: roz deschis, roz spre rosu, albastru deschis, sclipici albastru cu rosu si scrlipici auriu. Si sa fie ceva usor de facut! Dau funda!
P.S. Vreau una doar cu, ojele enuntate mai sus, n-am chef sa merg sa caut alte culori!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoInteres a răspuns:

Jumatate roz deschis si cealalta jumatate albastru deschis, si intre el faci o dungulita cu sclipici auriu happy

| ellenuk a răspuns:

Daca ai un buretel si un pai la indemana poti face asta! http://t1.gstatic.com/......tp?/images uite si site-ul de unde am luat asta! aici iti explica pasii : http://makeup-drawer.blogspot.ro/ sper sa primesc o funda, mai ales ca manichiura e super tare!

| RedRoses a răspuns:

Buna Deya... Unghile mele sunt facute asa: albatru deschis dar l-am dat de multe ori si sa mai inchis pe unghie dar in mod normal e albastru deschis. Dupa ce sa uscat am facut un fel de acril sau cum se numeste am facut cu negru la sf unhiei. Si apoi am facut niste puncte tot cu negru.Mie imi place cum arata:X Tu ai putea sa te faci asa: roz deschis sus si jos roz spre rosu.Peste poti sa dai cu sclipici auriu. Sper sa te descurci. FUNDA?

| Geo1234 a răspuns:

Pune albastru deschis cu sclipiciul auriu! Sau chiar poti sa iti faci o unghie cu albastru si una cu o nuanta de roz! sau pe o unghie doua culori care contrasteaza! :*

| Selena2001 a răspuns:

Depinde de unde vrei sa mergi cu ele facute:nunta, botez, etc.