| Diia_4771 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum sa imi fac unghiile?
Am culorile:roz, rosu-maroniu, rosu cu sclipici, albastru, mov, roz deschis cu sclipici, negru cu pensula subtire si lacuri transparentesad
Chiar nu am idei
Dau fundakiss

Răspuns Câştigător
| AdeNoid a răspuns:

Uite cateva combinatii care mie una imi plac foarte mult>
~poti sa iti aplici un strat cu lacul rosu-maroniu si apoi sa pui picatele cu cel negru 9cu pensula subtire)
~poti sa faci la fel si cu cel roz(aplici un strat deroz si puipicatele negre)
~cu lacurile mov si albastru poti sa iti faci o manichiura de invidiat. Pune o hartie (care se lipeste de preferabil gen scoci sau banda adeziva) pe jumatatea unghiei; pe cealalta jumatae coloreaza-o cu mov sau albastru.Asteapta sa se usuce bine, apoi lipeste banda pe partea colorata si coloreaza cu cealalalta culoare jumatatea ramasa libera.=>o sa ai unghii superbe in 2 culori
~sfatul de mai sus il poti folosii cu o gramada de combinatii...cu ce culoridoresti tuwinking
Sper sa iti iasa o manichiurasuperba., si sper ca ti-am fost de ajutorwinking

10 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Daca formatul unghiei e lung ar merge sa dai cu roz pentru ca e o nuanta calda de vara... cele cu sclipici excludele pentru ca presupun ca nu esti tiganca...thinking fa-ti cu ceea ce te atrage pe tine eu de obicei imi dau cu lac pentru ca in general culorile distrug unghiile tongue

| scump3tea a răspuns:

Pai depinde de ce haine vei pune pe tine.Eu una prefer intotdeauna roz si mi le fac roz, pentru ca majoritatea hainelor mele sint roz.Ar trebui sa iei o culoare care sa se combine cu culorile hainelor tale in care vei fi imbracata azi.

| Annd a răspuns:

In primul rand iti recoman oje putin mai scumpe, care o sa dureze mai mult pe unghii si nu o sa le afecteze (prea rau). Eu folosesc nuante mai clasice : rosu, negru, uneori nunate de albastru. Chiar daca nu ai nuantele astea nu e prea tarziu sa le cumperi. mi se par cele mai frumoasehappy

| LolaGreen a răspuns:

Iti poti face pe fiecare unghie alta culoare sau poti sa-ti faci cu mov unghiile si cu o alta culoare sa-ti faci diferite modele:flori, inimi, labute.modelele le poti face cu varful acutit al pilei sau cu scobitoare. sper sa-ti foloseasca.bafta

| DJRapT0r a răspuns:

Pai eu sunt baiat si cred ca cu ti-ar sta bine cu roz deschis cu sclipici big grin

| Sabrina25 a răspuns:

1.Poti sa-ti faci de exemplu in 2 culori :roz si albastru, mov cu roz, rosu cu sclipici si negru, sau combinatii de genul asta. rosul maroniu nu-l recomand pentru ca se poarta culorile pline de energie, de viata, negrul nu til recomandam daca nu era alaturi de o culoare tipatoare.SI pune si un strat de lac transparent. Ofera durabilitate culoriihappy

| Ramonyk_4829 a răspuns:

Albastru si roz.Adica iti faci jumate de unghie albastra dupa aceea tragi o line neagra asa \ apoi jumatatea cealalta o faci cu roz. Acum nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa spun si daca iti place.
Ai inteles?

| Andreeutza_1416 a răspuns:

Eu zic sa ti le dai cu roz si sa iti faci o inimioare sau dungi cu negru

| ralucutzik a răspuns:

Mie una imi place mult maichiura frantuzeasca si in locul tau mi-as face cu roz dunga de sus si dupa cu lactongue funda:X?