| NVSCS555 a întrebat:

Buna TPU! As vrea sa-mi iau niște lentile de contact albastre. De câte ori se pot purta? Ma interesează dacă exista cu multe purtări.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pe site-ul pe care ti l-am dat se vand lentile cu 1, 5, 30, 90 si 365 de purtari.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existe lentile de contact de unica folosinta, pe care le porti doar o zi, exista lentile pe care le poti purta 2 saptamani, o luna, 6 luni etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://lensa.ro/......e-purtari/

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce tip de lentila cumperi, unele sunt zilnice, altele saptamanale, altele lunare.
Pretul lor difera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de lentilă. De obicei vin multe într-un pachet, care se schimbă zilnic sau la mai multe zile.