| caroollina a întrebat:

Buna TPU:* as vrea sa-mi spuneti cum sa scap de punctele negre si ce sa folosesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi trebuie doar un albuş de ou, o lingură cu suc proaspăt de lămâie şi un şerveţel de hârtie. Dar înainte de a pregăti benzile pentru puncte negre trebuie să-ţi pregăteşti tenul urmând aceşti paşi:
1. Demachiază-te şi curăţă bine faţa cu un produs special.
2. Foloseşte un scrub blând. Poate fi preparat în casă – de exemplu un scrub cu zaţ de cafea – sau cumpărat.
3. Fă o baie de aburi! Pune pe foc o oală largă cu puţină apă pe fund, iar când dă în clocot, aşază-te cu faţa deasupra ei şi acoperă capul cu un prosop. Rămâi aşa măcar cinci minute.
4. Aplică benzile făcute după reţeta de mai jos şi lasă-le să se usuce cel puţin 20 de minute.
5. Spală faţa cu apă călduţă, apoi aplică crema hidratantă.
Cum îţi faci singură benzile pentru puncte negre

1. Amestecă un albuş de ou şi o lingură cu suc proaspăt de lămâie. Bate-le bine până începe să se formeze o spumă.
2. Dintr-un şerveţel de hârtie rupe bucăţi de mărimea dorită. Îţi trebuie una pentru nas, una pentru frunte şi una pentru bărbie.
3. Înmoaie bucăţile de şerveţel în amestecul de ou şi lămâie. Trebuie să le lipeşti pe faţă imediat, altfel se usucă.

Asta e tot! În 20-30 de minute, când dezlipeşti benzile de pe faţă, ar trebui să se desprindă şi punctele negre.
Sursa: Mască naturală: Cum să scapi de punctele negre în 30 de minute | Unica.ro http://www.unica.ro/......30-minute-
23771.html#ixzz2MJWlYs4j
Te pup!

1 răspuns:
| Gabriela105 a răspuns:

Sunt o gramada de creme la Avon, are mama sunt foartee bunee! Recomand