| ßebeLuSa a întrebat:

Buna TPU kiss As vrea si eu sa stiu ce culorii se poarta in vara si primavara anului 2011? Multumesc love struck

Răspuns Câştigător
| Zozo_6401 a răspuns:

Uita-te pe siteul asta
http://www.styleandthecity.ro/......-vara-2011

:)daca iti place:d...fonda:>?
http://www.styleandthecity.ro/tendinte-2

6 răspunsuri:
| RzzV a răspuns:

Ce culori iti plac si ti se potrivesc. Tot timpu alea is cele mai bune

| DudaYeah a răspuns:

Ce culori vrei tu. nu e o lege. daca cineva spune la tv ca in vara anului 2011 se poarta verde, albastru si roz numai culorile astea le porti? nu. poti purta orice vrei tu! simte-te bine. happy

| keissy a răspuns:

Foarte mult verde,galben si portocaliu, in schimb, fara maro sau roz

| IrishGnome a răspuns:

Culoarea anului 2011 este rozul, recomandat este sa porti rochii stil anii '50 cu dantela, volane si drapaje... Recomandate mai sunt si culorile urmatoare:
Honeysuckle: un rosu tomate cu tenta roz, chic si vibrant
Russet: un brun pamânt de Siena, dens si profund
Coral Rose: roz coral pentru vara indiana cu tenta portocalie
Regatta: albastrul oceanelor si al profunzimilor
Peapod: verde foarte vegetal asemenea migdalelor
Blue Curaçao: albastrul tropical apropiat de turcoaz culoarea anului 2010
Beeswax: galben ocru, cald asemenea mierii
Lavender: o nuanta indemodabila de lavanda senzuala, romantica si visatoare
Silver Peony: rozul eterat al bujorilor pentru o noua nuditate
Silver Cloud: griul argintiu, nuanta neutra a verii

| alina_9360 a răspuns:

Pentru iarna 2010-2011, ne aflam printre o multitudine de culori rafinate cu nuanţe de toamnă. Kaki, bej, rosu, bleumarin si diferite printuri sunt unele dintre alegerile făcute de designeri pentru sezonul rece. Dacă există o tendinţă importantă pentru iarna 2010-2011, aceasta este una militară. Prin urmare, ce culoare ar fi mai potrivită decât kaki? Am văzut-o de Burberry si Etro. Nuantele de bej sunt, de asemenea, foarte la modă în special în versiunea cămilă la Lanvin si Chlo sau in nuante nud la Gucci şi Stella McCartney şi chiar şi în fildeş alb la Chanel si Calvin Klein. Negru a fost înlocuit cu gri la Chloe, Stella McCartney şi Nina Ricci.

Anul trecut, Pantone a numit culoare turcoaz culoarea anului 2010. Aici sunt culorile pe care Pantone le-a ales pentru iarna 2010-2011 : andiva, coral, trufe, laguna, gri şi violet orhidee.

Laguna este, practic, un turcoaz verde cu toate nuanţe de roşu. Trufe este un misterios si elegant maro.