| aly112 a întrebat:

Ce ar trebui sa folosesc pentru ca placa de par sa nu imi arda parul?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Orice placa de par, ondulator sau feon ard parul, insa pentu asta s-a inventat protectia termica.
Sunt multe protectii termice in comert, eu iti recomand cu cel mai mare drag uleiul de par de la kallos, glossy restuctural crystal fluid, il aplici inainte de a folosii placa pe intreg parul, il lasi cateva minute(2-3) sa intre in par apoi poti incepe sa te indrepti fara grija ca iti vei arde parul.
Alt lucru important, este sa ai o placa de calitate, adica nu toate facaturile de 50 de lei, o placa buna porneste de la 100-150 de lei.
Si inca ceva e foarte important ca placa pe care o folosesti sa aiba un invelis ceramic su de teflon si sa ii poti regla temperatura, eu una de ex folosesc placa la 150 de grade si mi-l indreapta fara probleme, asa ca eu zic sa incerci si sa vezi cum iti indreapta parul la o temperatura mica si daca nu esti multumita cresti temperatura dar treptat.

2 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Buna,

Iti recomand un ulei special inainte de folosirea placii si masti saptamanale pentru par.
Iti mai recomand sa folosesti placa ceramica si uscator cu ioni(nu ti ard asa de mult parul)

Ai aici brosura Avon, de unde iti poti alege masca de par de la Planet SPA cu ulei de masline, iar pentru varfuri despicate alege serul verde de la Advance Tehnique.

Pentru alte detalii iti sunt la dispozitie

http://www.avonbrosura.ro/gabrielasandica

Răspuns utilizator avertizat