| Heidi a întrebat:

Hei, TPU! Acum cateva zile mi-am cumparat placa si stiu ca parul are nevoie de mai multa ingrijre acum.Ar trebui sa folosesc un sampon ceva...(nu vreau sa mi se arda parul) >vreau si eu niste sfaturi.

Fundita >big grin

8 răspunsuri:
| AdeeLinee a răspuns:

Buna:*
Eu imi indrept zilnic parul cu placa(de 4-5 ori):*
Folosesc samponul Elseve Total Repair de la L'oreal Paris si am un ser special de la Avon din categoria Advance Techiniques.
Mie imi face bine, mai ales ca inainte sa folosesc aceste produse aveam parul mai mult decat distrus.Ar fi ideal sa incerci si un sampon pentru netezire si un balsam, poate in cazul tau va face minuni si nu va fi nevoie sa iti mai indrepti parul. Poti folosi si diferite masti de la Avon(sunt foarte bune) sau de la farmacie(chiar naturista) si nu uita de ceara de par(nu aplica foarte mult). Sper ca te-am ajutat:*
Funda?batting eyelashes

| littleladybug a răspuns:

Este un ser de la Syoss...costa in jur de 20 de lei si e foarte bun, adica nu iti lasa parul unsuroswinking

| ella_7332 a răspuns:

Camil profesional de la avon

si eu il folosesc, este o protectie buna pentru par si indreapra mai bine si tine mai mult timp parul drept

| Aivyroseblue a răspuns:

Buna! Pentru parul tau ar fi folositor sa folosesti si un balsam dupa clatirea samponului, preferabil e sa folosesti un sampon care sa iti dea mult volum, dupa uscarea parului (nu folosi in nici un caz un uscator caci iti va arde parul) sa aplisi un balsam protector cum ar fi cele GLLIS te vor ajuta, dupa tosi acesti pasi astepti 2 -3 minute si apoi folosesti placa dar trebuie sa te asiguri ca placa ta e la o temperatura potrivita si sa nu o tii mult timp pe par (preferabil 10 secunde sau 15 secunde )Succes!

| sabilopod a răspuns:

Exista niste spray-uri speciale anti-ardere si parca exista si sampoane. incearca la un salon de coafura. acolo au de obicei produsele pe care le folosesc, si la saloane de obicei folosesc spray d-asta anti ardere. sper ca am ajutat happy

| Anastasiaa a răspuns:

Poti sa te dai cu spuma cu protectie pentru par, scrie pe sticla, cred, protectie impotriva arderii sau ceva de genul... sau cu ceara pentru placa, dar nu sa te dai tu pe par, sa pui pe placa ceara big grin... eu asa fac si nu mi se arde parul foarte tare, adica pana sa mi se inspice varfurile merg deja sa ma tund si nu se observa laughing. funda?

| deeitza a răspuns:

Buna exista o solutie pentru placa dar nu sunt sigura cum se numeste dar poti cauta la un magazin de ingrijire solutie pentru placa

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Hei.
Si eu am placa, iar cand am cumparat-o, tipa de la magazin mi-a zis ca ar fi bine sa imi dau cu keratina dupa ce ma spal pe cap. Keratina o gasesti in unele farmacii, la plafar sau la magazine specializate. Iti recomand sa o iei de la magazinele specializate, pentru ca e mai buna.
Oricum, ca sampon poti folosi un sampon pentru parul drept de la L'Oreal. PS : Indicat e sa folosesti placa de maximum 3 ori pe luna.