| LovelySmile98 a întrebat:

Ce as putea pune in lacul de unghii dupa ce "se ingroasa"? de obicei puneam acetona dar lacul a devenit precum apa ( chiar daca puneam doar o picatura de acetona). Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cumpără ojă în sticluțe mai mici (7 ml), nu le mai dilua, se vor lua și repede de pe unghii.
Pa, pa.

| InnocentSίn a răspuns:

Buna!
1. Poti pune putin dizolvant, nu acetona.(doar cateva picaturi).
sau
2.O amesteci cu un lac de unghii incolor sau lichid.
Sper ca te-am ajutat.Bafta! :* happy

| lolz1 a răspuns:

Nu nu! nu pune acetona!
O sa gasesti oriunde intaritor de unghii! il poti pune peste oja sau dupa ce te-ai dat cu oja, dupa ce se usuca sa te dai cu intaritorul! nu e scump, e la fel ca oja obisnuita!
Te pup :*

| creata13 a răspuns:

Mai bine iti cumperi altul sau incearca sa gasesti o firma mai buna de ojawinking
have a nice daybig grin

| AnewCake a răspuns:

Nu, nu, nu nu mai pune acetona in lacul de unghii. Daca lacul de unghii este incolor si se ingroasa numai ai ce sa-i mai pui. Dar daca vorbesti de acel lac de unghii colorat sub denumirea de,, oja" pune cativa stropi de Dizolvant pentru unghii. Mult succes si Sarbatori Fericitre. :* fundita?; o3 :*