| Mara6392 a întrebat:

Recent mă dau cu lac de unghii și partea aceea albă a unghiei îmi este puțin galbenă. Este de la lacul de unghii sau de la acetonă sau e ceva problema medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Ca numele Alex este de băiat

| dullcat a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Alexandra se poate prescurta ca Alex.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi din cauza ca folosesti un lac de unghii ieftin care iti pateaza unghia.Ar trebui sa cauti ceva ok din punct de vedere al ingredientelor.Majoritatea au chimicale toxice care iti afecteaza sanatatea, in special sistemul endocrin. Poti folosi aplicatii precum Inci Beauty pentru a afla ce si cum.

| newaccountbye a răspuns:

Culoarea galbenă a unghiei poate fi cauzată de mai mulți factori, inclusiv de substanțele chimice din lacul de unghii sau din acetona. În general, această decolorare nu este un semn de îngrijorare și ar trebui să se estompeze în timp.