| m0n1kmara a întrebat:

Ce as putea sa folosesc pentru unghii fragile si pentru cresterea lor?

7 răspunsuri:
| lentzig a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun si ieftin(2, 6 ron).de asemenea vitamina a, fiola, te dai p unghii seara si te culci fara sa te speli p maini! vitamina a e buna si pentru cuticule! bafta!

| m0n1kmara explică:

Cred ca as prefera ceva natural, dar orice raspuns e binevenithappy

| andreeamarriaa a răspuns:

Tratament pentru cresterea unghiilor de la Oriflame Beauty, si daca ai spus ca ai unghii fragile ai putea folosi si un lac protector de la oriflame sunt ff bune, le recomandbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru intarirea si cresterea unghiilor:
Solutia se realizeaza din: 1/2 cescuta de miere, ulei, 1 galbenus, 1 praf de sare.
Se amesteca ingredientele si se aplica solutia pe unghiile curate. Repeta o data la 3 zile, timp de 15 zile. Mai exista multe metode, dar o sa-ti spun cu ce le-am intarit eu.E un intaritor de la farmec, de fapt o solutie, care e foarte buna.In plus am luat calciu, unghiile moi pot avea drept cauza o lipsa de calciu dar si de vitamine.(trebuie sa ai o alimentatie sanatoase din care sa nu lipseasca galbenusul de ou, carnea, legumele si fructele, cerealele integrale, lactatele)
Daca problema ta persista de mai mult timp atunci ar fi cazul ca in gospodarie sa folosesti manusi de menaj, ma refer in special atunci cand utilizezi soda caustica, detartranti, hipoclorit de sodiu) deoarece ataca atat pielea cat si unghiile. Dacaunghiile nu au stralucire s-ar putea sa fie vorba de o anemie sau chiar o boala de ficat. Daca pe suprafata unghiilor observi niste pete albicioase atunci ai o lipsa de zinc in organism.(zincul se afla in alimente ca: stridii, galbenus, carne rosie, linte, fasole verde, paine intergrala, mazare)

| blueeyes27 a răspuns:

Pent unghi fragile ai putea folosi intaritor de unghi, iar pentru cresterea lor ti-as recomanda o crema speciala de la care iti cresc unghiile este putin mai scumpa, dar merita.Eu le-am incercat pe amandoua si am reusit. Funda?

| m0n1kmara explică (pentru blueeyes27):

Si cum se numeste crema respectiva si ce intaritor de unghii ai folosit?

| m0n1kmara explică (pentru blueeyes27):

Spune-mi cum se numesc acele produse te rog!