| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! happy
Ce cremă hidratantă aș putea folosi/ există vreuna pentru adolescenți? Am 16 ani, iar tenul meu este puțin uscat, din cauză că folosesc din când în când Skinoren. Nu vreau o cremă pentru ten acneic.
Ce îmi puteți recomanda/ voi ce ați folosit?
FUNDĂ celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Si eu am 16 ani si tenul uscatel.
Acum am o crema de fata AVON cu rodie care o sa se termine cat de curand (mai am foarte putina) si vreau sa o shcimb ca nu imi place!
O sa imi cumpar una hidratanta
care este o minune!
Este foarte buna si ieftina (10 lei)
E perfecta pentru noi :)
http://www.cosmeticplant.com/......~C0085.htm

Mi-a mai placut si asta
http://www.cosmeticplant.com/......~C0029.htm
Cu lamaie si papadie Cosmetic Plant
:)
Chiar mi-a placut, mirosul, tehtura si chiar isi face treaba!

Si cea mai usoara alternativa e NIVEA!
clasica sau soft, pentru. uz general.
Cea clasica cu cutie de metal este cam "grasuta" si intra greu in piele (Eu o aplicam dupa demachiere, seara sau pe maini), iarna o foloseam ziua.
Cea soft este mai de zi si imi place :X

In orice caz o sa o cumpar pe cea Cosmetic plant cu ulei de masline si catina!
O zi buna
pa-pa!

P.S:
Sa mai aplici saptamanal si cate o masca hidratanta!

3 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Bioderma sau bioten (10 lei ) si e si naturala

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Este o crema PHYSIOGEL se gasesti in farmacii un pic cam scumpa si e f. buna (30 ron)