| universa a întrebat:

Ce este mai bun pentru epilatul pe picioare? Aparatul, ceara, crema sau lama? Dau Funda...

Răspuns Câştigător
| EVA9443 a răspuns:

1. Aparatul de ras. Daca folosesti de mai multe ori un aparat de ras din acela de unica folosinta, afla ca e o greseala care ii va face mai mult rau pielii. Alege un aparat de ras cu patru sau cinci lame, speciala pentru femei care iti va lasa picioarele foarte fina dintr-o singura miscare, asa ca nu vei fi nevoita sa iti torturezi pielea.
2. Crema de ras. Mai nou in farmacii si magazine de cosmetice gasesti creme de ras spreciale pentru femei, care au mai multe elemente hidratante si care iti protejeaza pielea.
3. Hidratarea. Dupa epilare pielea are nevoie de hidratare intense, asa ca foloseste o crema puternic hidratanta. O alta varianta ar fi uleiul de masline sau uleiul pentru bebelusi care calmeaza iritatiile si hidrateaza in profunzime.
4. Cireasa de pe tort - Folosind lama de ras pentru epilat iti faci practic si un gomaj, deci bronzul nu prea se va prinde de picioarele tale. Ca sa le dai totusi o nuanta sexy, cauta un ulei bronzant, care se distribuie uniform, nu lasa pete pe piele si arata foarte bine. Atentie, uleiul se foloseste dupa 24 de ore dupa ce te-ai epilat, altfel risti sa arati ca si cum ai avea bulinute.

funda?

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Banda epilatoare.

| GEEK a răspuns:

Bună.

Eu folosesc aparatul, câteodată folosesc ceară. Și lama este bună, dar nu îndepărtează așa bine firele de păr, după părerea mea.

Pa, pa.

| adelinna21 a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara de 1 ani si 6 luni.si mi se pare cea mai buna.ma fac cam la 3-4 saptamani.prima data cand vei folosi ceara dupa lama sa stii ca parul va creste in 5 etape si va trebuie poate sa te faci mai des.conteaza si pilozitatea fiecaruia.

| assi a răspuns:

Ceara!

| Alexandru_Andreea_1991 a răspuns:

1.crema nu iti smulge radacinile, doar iti reteaza(arde)firele de par si creste foarte repede la loc
2. ceara normala(de la cosmetica)iti poate face vasele de sange sa explodeze
3.lama iti reteaza cumva firele si acolo unde aveai un fir vor fi doua, deci iti va creste mai mult si mai gros
4. aparatul si ceara de unica folosinta de la Kalos sunt cele mai bune alegeri dupa parerea mea
Ceara de unica folosinta de la Kalos este mai putin dureroasa decat aparatul.Este intr-un fel de tub cu rola la varf. Aplici pe o anumita zona, apoi aplici banda(pe care o cumperi separat tot de la Kalos)si tragi brusc in sens invers celui de crestere. Sper ca te-am ajutat

| all23 a răspuns:

Masina de tuns iarba rolling on the floor