| chibiusa a întrebat:

Buna fetelor, vreau sa va cer si eu parerea.
Ce crema depilatoare pentru piele sensibila imi recomandati (pentru picioare)? Si pe voi cam cat timp va tine epilatul cu crema?
Pana de curand m-am facut cu ceara dar ma iritam tare de la ea (ciudat, stiiiiiu) iar daca ma fac cu lama ma tine maxim 2 zile.

funda + vot

8 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Crema Veet pentru piele sensibila
http://www.veet.ro/veet-sensitive-skin-hair-removal-cream.php
http://www.efarma.ro/products.php?id=7875
Tine in jur de doua saptamani daca esti o persoana careia ii creste repede parul.

| Scliparici a răspuns (pentru Amilik):

Chiar tine 2 saptamani?

| Amilik a răspuns (pentru Scliparici):

Da. Am incercat-o chiar eu.

| Scliparici a răspuns (pentru Amilik):

Am incercat-o pe cea de la farmec si nu tine mai mult de 2 zile...e ca si cand te-ai face cu lama... am si eu de la veet dar nu am incercat-o inca..si m-a uimit cand am citit la tine ca tine 2 saptamani

| Amilik a răspuns (pentru Scliparici):

Nu te astepta sa ai pielea fina si catifelata la atingere timp de doua saptamani. Ideea e ca vizual nu se vad firele de par, Acum daca vrei sa fie pielea super catifelata mereu trebuie sa te razi in fiecare seara chiar daca ai folosit crema.

| Scliparici a răspuns (pentru Amilik):

Multumesc pentru raspuns :*:*:*

| Amilik a răspuns (pentru Scliparici):

Cu placere!

| MOOVEMEX a răspuns:

Farmec e destul de ok... mai ales varianta de 3 minute, doar ca mirosul nu este asa de placut.