| Kiddutza_2919 a întrebat:

Ce este un primer?

Răspuns Câştigător
| dyonline88 a răspuns:

Primer-ul se foloseste inainte de machiaj pentru fata si pentru pleoape. Cu ajutorul primer-ului machiajul rezista mai mult.
P.S.: Primer-ul se numeste si baza de machiaj

2 răspunsuri:
| MissSixxty a răspuns:

Pote fi baza de machiaj sau pentru fondul de ten pentru a ajuta sa stea ''on'' cat timp este foarte cald, cel de pleoape este folosit pentru a ajuta la aplicarea machiajului[o culoare cat mai definita, mai ''soft'', machiajul rezista mai multon the phone. Cel de pleoape si cel pentru fond de ten sunt diferite. Incarca cele de la Lancome, sunt foarte bunehappy